RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

+9
george chirila
harybald
MrViorel51
Niky Radu
dorunegru
adrian05ro
Vali P
LUPU CIPRIAN
Sorin.Sibiceanu
13 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Mar 08, 2012 2:17 pm

Pentru toti cunoscatorii ale rulotismului , rog sa spuna care ar fii obiectele sau utilitatile de care ar trebuii sa scapam din rulota in momentul in care plecam in concediu sau in weekend..



Multumesc
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty sau multifunctionale

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 08, 2012 2:27 pm

sau cum sa gasim unele chestii care au mai multe functii exemplu :

adrian05ro a scris:

ar trebui sa facem un topic cu ce sau la ce ar trebui sa renuntam ca sa facem rulotele mai usoare , nu sa punem pe ele ca pe magar si dupa aia sa ne vaitam ca ne consuma masina mult
din pacate asat cu scosul nu se va intampla prea curand , pentru ca mereu ajungi la concluzia ca mai trebuie "ceva "

VALI PANAIT A SCRIS :
Buna idee cu topicul, de exemplu poate descoperim lucruri care au multiple intrebuintari...io' am sezlong si 2 scaune, da...unul din scaune se face si sezlong, da'...nu am aruncat sezlongu', am zis sa fie... ...mai continuati voi intr-un topic nou, cine stie ce ideii apar...
Mai am idei, da' astia cu ideei multe se chiama.....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Vali P Joi Mar 08, 2012 2:54 pm

Multi luam 2 butelii pline, una la rulota una de rezerva sau pentru gatit afara(gratar, etc), he,he, eu am 3 alien
Bine ar fi sa avem un dispozitiv special(reductie, teu sau cum drak se chiama) la care se mufeaza un furtun si avem gaz in cort pentru aragazul de voiaj, gratarul pe gaz, arzatorul pentru parlit porcu', aruncatorul de flacari, care ce mai are...daca nu cumva trebuiesc si astea lasate acasa pirat
In loc de generator, benzina, ulei, draci, craci Shocked mai bine un panou solar cu toate cele la el(baterie, regulator)
Inca un sfat, unii am vazut ca-si iau si soacrele cu ei silent ...mai baieti, aveti idee de cate greutati scapati daca le lasati acasa king ...ia incercati cheers cheers lol! daca no' consuma masina cu 2% mai putin...sa nu-mi dati nici o berica drunken
Vali P
Vali P
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 92
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 54
Localizare : Fetesti-Ialomita

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 08, 2012 3:17 pm

eu mi am luat panou solar si nu mai iau generatoru' decat daca e ceva ieseala care necesita
2- am renuntat la o damigeana si am un singur rezervor -de apa in fata care e cealalta damigeana de plastic de 30 litrii
3 cortu il las acasa si nu iau decat terasa sau doar un umbrar- betele de metal nu le mai car cu mine deloc decat 2 bete max 3 pt sprijin umbrar...
4- butelii am mici de 5kg adica 10 litrii si un mini aragaz cu spray de 300ml pt urgente ( cum are rusu ) in poze
5-ambele scaune la mine se fac sezlong cum a zis Vali P deci sunt bune si de plaja ........
..................
mai astept idei de la voi ..... mai ales ca am 1200 kg pe gol ! Sad
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty sunteti fericiti

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 08, 2012 4:01 pm

sunteti fericiti pentru ca :
- am 4(PATRU) scaune pliante gen sezlong , pe care nu reusesc niciodata sa prind loc ; asa ca mai am de rezerva 2scaunele de lemn pliante
- nu pot sa las cortul acasa , pentru ca nu am unde , si nu in ultimul rand unde "pana" ea o sa punem masa cand ploua daca nu fac eu cortul ??? Question
- generatorul nu pot sa-l lasa casa pentru ca nu o sa mai avem curent pentru boxele lui Sava si luminile lui Ciprian

sa renunt la Nutzi , si la Castelele ma-sii ?
sa renunt la fii-mea ?
sau sa raman eu acasa ?
scratch scratch scratch
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Mar 08, 2012 4:44 pm

Off topic


Adi eu unul zic sa trimiti rulota singura si voi sa ramaneti acasa , atunci sigur este mai usoara
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  dorunegru Joi Mar 08, 2012 5:08 pm

Bei cuscre renunta in pana ta la betele de la streasina cortului .

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Niky Radu Joi Mar 08, 2012 8:06 pm

Sorinee....la tine e simplu....scapi de porc si ciocnesti un pic acvariul la un colt si scapi si de pesti.....daaaaar nu scapi de greutate, pui mai mult vin sub banchetele din spate Rolling Eyes ....deci cum o dai tot acolo ajungi....de ce ai mai deschis topicul asta?
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Concluzie

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 08, 2012 9:52 pm

inceea ce ma priveste concluzia este urmatoarea :
ori suntem golani , ori nu mai suntem ? Question
ori ne lasam de meserie scratch
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Mar 09, 2012 8:06 am

Niky Radu a scris:Sorinee....la tine e simplu....scapi de porc si ciocnesti un pic acvariul la un colt si scapi si de pesti.....daaaaar nu scapi de greutate, pui mai mult vin sub banchetele din spate Rolling Eyes ....deci cum o dai tot acolo ajungi....de ce ai mai deschis topicul asta?

Niki , fac urmotoarea miscare ;

- las porcu acasa , pesti la mama , bateria cea mare in beci (iau una mica ) , scaune 2 buc acasa , cortul ca tot nu-l montez niciodata , stabiliztorul de tensiune (care il tin mereu in rulota sa nu-l uit cad plec cu generatorul) , mai scot din jucariile lui fimiu .
- in cel mai rau caz bag scaunele ando portbagaj , cam asta este daca reusesc anul asta sa-mi cumpar coparseu pe dulapul de logan atunci se schimba treaba , bag toate cele in el si usurez rulota ..

Salutare
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  MrViorel51 Vin Mar 09, 2012 8:20 am

Eu cred ca trebuie usurat tot ansamblul,masina-rulota,nu numai rulota. Masina plina(grea) cine o cara? Este ca si cum ai cara o ranita plina in spate dar tragi dupa tine un carucior gol. Picioarele tot obosesc asa ca mai bine pui ranita in carucior. Cel putin nu te vor durea umerii Smile
Cel mai corect ar fi sa izolezi foarte bine rulota si ori o videzi ori introduci heliu si atunci va fi mai usoara bom
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty cort rulota

Mesaj  adrian05ro Vin Mar 09, 2012 9:12 am

Ai vazut coane Viorele de ce trebuie sa iau eu cortul ?
ce spuneam mai devreme vis-a-vis de cort ?
ala nu-l , ala nu-l ia , daca si eu il las acasa unde punem masa daca este sa ploua sau sa fie soare ?
ca sa fiu realist si sa nu pozez in singura "victima" as manca "cacao" sa nu recunosc ca si Cristi Scoica monteaza cortul , indiferent de ora la care ajunge Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  harybald Vin Mar 09, 2012 3:47 pm

Cristi nu numai ca isi monteaza cortul deci loc ferit este sigur...dar mai si caleaza rulotele celor mai lenesi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 1:53 pm

Cortul este sfant . Prefer sa las acasa a doua butelie si scaunele pliante . In schimb mi-am luat un scaunel pescaresc . De cand eram cortist sufar din cauza soarelui si nu-l mai " inghit " . Nevasta-mea ca moldoveanca ,tot soarele pe ea ,dar eu ? Ma coceam la greu . Si din cauza asta mi-a venit ideea cu ....rulota ! Rolling Eyes
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty cort rulota

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 15, 2012 2:32 pm

sa inteleg ca tu ti-ai luat rulota nu pentru rulota , ci pentru cortul de la rulota ca este mai mare decat unu' din ala de intri in 4labe in el
vecine , ma uimesti ! affraid
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 3:07 pm

Unul din motive ,vecine ,asta a fost . Dupa care au aparut si celelalte ! Nu trebuie sa fii uimit . Fiecare cu ...stolul lui de pasarici ! Very Happy
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  MrViorel51 Joi Mar 15, 2012 3:13 pm

George, stolul ca stolul dar mai depinde si de marimea pasaricilor. Laughing
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty usurarea rulotei

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 15, 2012 3:44 pm

iar am luat-o pe campii
vorbeam de usurarea rulotei si am ajuns la stolull pasaricii ...sau pasaricilor
nici eu nu mai stiu

cred ca se impune dechiderea cat mai urgenta a sezonului , altfel ne ia capu' Twisted Evil Twisted Evil
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 3:51 pm

In principiu ,ca rulota sa fie usoara si masinuta sa consume automat mai putin combustibil ( sa nu inceapa razboiul cu Iranul ,ca altfel vom merge la munte sau prin diferite zone turistice cu ...bicicletele Shocked ),ar trebui sa aiba cele de trebuinta doar acele lucruri si obiecte care sunt puse de " taticul " ei din fabrica !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty cum scapam de greutate

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 15, 2012 4:07 pm

coane Chirilov '
nu stiu cum o fi nevasta matale da' cel putin a mea a luat "de toate " la rulota , ca sa fie acolo in caz ca avem nevoie
din rulota cealalta am scos 6(SASE) saci din aia negri mari cu tot felul de boarfe , incaltaminte , la care s-au adaugat masa , scaunele , buteliile , sculele de pescuit , gratarul , carbunii , .................
anul trecut am mai cumparat si un generator din ala mic ( oricum si ala are vreio 12-14kg)
le ce sa renunt cand plec >?
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 4:14 pm

Stiu Adi si iti dau dreptate . Si nevasta mea este ca a matale . Eu discutam pur si simplu ipotetic . Si cum perfectiunea nu exista ..... vom " burdusi " rulotele cu toate nimicurile ...folositoare si nefolositoare . Doar asa sa stim ca le avem acolo ,iar intr-un caz de forta majora sa le folosim . Daca le folosim !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Joi Apr 12, 2012 4:43 pm

ma intreb de ce am mai deschis topicul asta
pana la urma tot la niste rulote super-burdusite ajungem
nu am citit pana acum nici o idee constructiva - ca sa zic asa - numai ne-am vaitat si ne-am dat dreptate unul la altul , ba inca le-am facut si pe neveste sa sughita
asta e !
ne-a trebuit rulota , acum nu avem decat sa "suportam consecintele" Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Joi Apr 12, 2012 6:18 pm

Pai ,vecine ,eu tot astept pareri de la cei care au rulotele de mai mult timp si automat au experienta mult mai mare ca mine . Asa ca ar trebui sa fii primul care incepe ...concret nu cu vaicarelile !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Joi Apr 12, 2012 7:57 pm

o sa astepti mult si bine
odata ce am cumparat una sau alta special pentru rulota este ilogic ca acum sa ne debarasam de ele pentru ca se ingreuneaza rulota
nu ma indoiesc ca o sa tinem in continuare in rulote tot ceea ce vrei si ce nu vrei , dar mai ales ce vor nevestele Very Happy
si sa nu uitam de "Legile lui Murphy" care in practica noastra s-ar traduce : ai lasat ceva acasa ? ei bine , va fi primul lucru de care vei avea nevoie la prima iesire

asa ca........................lasa-le dreaku asa burdusite
hai sa terminam cu "batut campii " pe net , pe forum , sau pe ce p...ana mea si sa incepem sezonul in forta
pe cai ! Arrow Arrow cheers
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Vin Apr 27, 2012 6:00 pm

Noi ca romani prin latura genetica a natiei suntem obisnuiti sa strangem vrute si nevrute . Asa facem si cu rulotele . Indiferent ca ai nevoie sau nu ,baga la greu nevasta. Vorba ei : Nu se stie niciodata cand ai nevoie de acest nimic !!!Razz
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum