RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE BUCURESTI

2 participanți

In jos

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Empty VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE BUCURESTI

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Feb 20, 2012 7:27 pm

locatia este una f populara , o cunoastem totoi este pe drumul spre GURA DIHAm spre cabana , se ajunge din pusteni in cateva minute sunt 3-4 km.
v ati cam saturat de locatia asta pt ca va enerveaza DN1 sosea permanent aglomerata dar sanu uitam ca aici platesti 5 lei pe zi sau nimic

cate ceva despre Busteni ....
Bușteni este un mic oraș de munte în nordul județului Prahova, Muntenia, în centrul României. Este localizat pe Valea Prahovei, la poalele Munților Bucegi, care au altitudinea maximă de. Situat la 135 km de București, se întinde pe circa de-a lungul văii Prahovei, între "Vadul Cerbului" și tunelul săpat în pintenul muntelui "Muchia Lungă"

cand vii dinspre Bucuresti.....
pt cei care vor sa ajunga aici , se face dupa hotel Alexandros la 15 -20 m dupa hotel , repet se face la stanga asa cum arata si indicatorul.. oartea buna e ca exsista o banda speciala acolo se largeste putin special pt a putea s afaceti la stanga si mergeti pe sens unic pana se intra intre munti .....

de obicei se campeazala 1km de cabaana inainte de pod la 100m ca sa zi casa

Aveti grija nopatea ca VIN URSi daca lasati mancare care atrage cu mirosu' !


VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Cimg9812


VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Img_0110

ce se poate face in zona :
excursie la Diham cabana cca 1 h sau Poiana iavoarelor cca 1 h sau cantonul..... ( am uitat )
plimbare spre Busteni ajungi in 25 min pe jos sau in 15 cu bicicleta , acolo ai si MEgaImage pt cumparaturi ! Wink

tot in Busteni ai telecabina , manastire , langa SILVA ( hotel )

excursie la Cascada Urlatoarea se poate face din zona Silva pe jepi....

alte chestii vesele cheers cheers cheers
VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Img_0010







este si apa / rau.
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Empty variante

Mesaj  adrian05ro Mar Feb 21, 2012 9:37 am

eu zic ca variante "ajutatoare" sunt :
Recea - unde ne-a dus Gica papuc pe malul Teleajenului ; cu mentiunea ca inconvenientul ar fi mirosul care mai vine cateodata de la statia de epurare a apelor
locatia este buna pentru zilele mai calduroase pentru ca plopii din zona sunt destul de mari , stufosi , umbrosi

Cheia - pe terenul lui var-miu , situat tot pe malul Teleajenului dar mult mai in amonte ; aici trebuie putin amenajata intrarea pentru ca cei cu rulotele mai lungi (cum este a mea sau a lui Ciprian ) sa nu atinga de jos la intrare / iesire ; aici la Cheia nu ne deranjeaza absolut nimeni , intrarea , camparea , stationarea este MOKA , singura conditie( sau mai bine zis rugaminte ) fiind aceea ca la plecare sa nu lasam gunoaie
acesta locatie este buna pentru iesirile de la inceputul sezonului , cand soarele nu deranjeaza ci face placere ; vara este cam greu acolo pentru ca nu prea este umbra decat foarte putina , in schimb este raul acolo unde se poate face baie intr-o apa destul de curata dar si rece

Catanele - iesirea de pe autostrada A1 la indicatorul Oarja / Catanele ( aprox Km96)
aici Ciprian este "mentorul " si mergem pe mana lui ; chiar daca intrarea este putin mai grea pentru cei cu masinile mici nu este o problema deoarece eu unul ii voi ajuta cu masina mea pe toti cei care cred ca nu pot intra - le voi tracta eu rulotele la intrare/ iesire

vom incerca sa mai identificam cateva locatii off-camping si asa cum am spus sa luam legatura cu proprietarii acestora pentru a nu avea probleme ; sa mergem la sigur - cu alte cuvinte
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Empty Re: VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE BUCURESTI

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Feb 21, 2012 10:53 pm

cei care mai au idei ca si ADRIAn sunt rugati de mine sa identifice sau sa descrie deja exsistentele locatii of f camping pe care deja le stiu in noi topic uri nu aici evetual cu poze de preferat 640x480 cand le urcati aici .
VA multumesc anticipat pt viitoarele postari !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Empty calcul simplu

Mesaj  adrian05ro Mier Feb 22, 2012 9:11 am

este simplu, din punctul meu de vedere
daca din 40 de membri inscrisi fiecare vine cu cate o locatie , ar fi 40 de locatii
chiar si 10 locatii daca gasim , daca ar fi sa le luam pe toate la rand ne-ar trebui 2luni sa le atingem pe toate , asta insemnand ca in aproape 8luni sa mergem de maxim 4ori in fiecare dintre ele
DAR
mai sunt concediile , mai sunt zilele in care nu poti veni ( din diverse motive ) asa ca se ajunge la 2 sau maxim 3 vizite pe locatie pe sezon , ceea ce este OK

asa ca Let's do it ! cheers
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE  BUCURESTI Empty Re: VALEA CERBULUI LA BUSTENI 140 KM DE BUCURESTI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum