RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

3 participanți

In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

Mesaj  Bobo2016 Mier Apr 20, 2016 1:54 pm

Localizare DN 1, km 82-83 dupa Biserica Călătorului , primul drum la dreapta cum se merge in direcția Campina ! Detalii locație găsiți pe https://ro.camping.info/românia/românia-est/camping-forest-mirage-26149 sau ma puteți contacta la 0736330945. Cu drag

Bobo2016

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/04/2016
Varsta : 44

https://ro.camping.info/românia/românia-est/camping-forest-mirag

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Re: Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Mai 09, 2016 4:01 pm

NU stiam de e el  eprima data cand aflu .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Camping

Mesaj  adrian05ro Mar Aug 02, 2016 7:40 pm

Am aruncat o privire pe link-ul dat si toate bune si frumoase pana la pret.
Ori este ceva gresit , ori nu mai vad eu bine . 45EURO/zi , pentru rulota  ???
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Re: Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

Mesaj  Bobo2016 Mar Aug 02, 2016 7:56 pm

Bobo2016 a scris:Localizare DN 1, km 82-83 dupa Biserica Călătorului , primul drum la dreapta cum se merge in direcția Campina ! Detalii locație găsiți pe https://ro.camping.info/românia/românia-est/camping-forest-mirage-26149 sau ma puteți contacta la   0736330945.
Prețul zilnic de campare este de 50 lei/zi/rulota; 30 lei/zi/cort !
La preț se mai Adaugă 10 lei pentru cei care doresc conectarea la rețeaua electrica !
Cu drag

Bobo2016

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/04/2016
Varsta : 44

https://ro.camping.info/românia/românia-est/camping-forest-mirag

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Camping

Mesaj  adrian05ro Mar Aug 02, 2016 8:28 pm

Nu sunt Gica Contra , dar prin prisma experientei de rulotist si a cunoasterii fenomenului , mie imi da tot cu virgula.
Din doua motive : 
1. Peste deal ( ca sa zic asa) , in apropiere de Slanic este un camping aproape identic ca design si utilitati , dar unde pretul este la jumatate . Deci nu cu 5-10-15% mai mic , ci cu 50%.
2. Nici daca la una dintre iesirile cu rulota facem concurs de sudat cu electrozi de 6mm , nu reusim sa consumam curent de 10RON/zi. Ca o paralelea cu un apartament la bloc cu 3camere unde sunt aparate electrocasnice si un aparat de aer conditionat ,si unde platesc in jur de 100RON/luna , iar nu prea iese socoteala . Consumurile de la o rulota sunt poate la 10% din consumurile unui apartament.
Si mai adevarat este faptul ca piata este libera si fiecare isi face pretul dupa propriile socoteli , fara a fi nevoie sa se justifice in fata cuiva.
Dar la fel de adevarat este faptul ca si clientul/consumatorul se gandeste intai la buzunarul propriu. Parerea mea !  Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Re: Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

Mesaj  Bobo2016 Mar Aug 02, 2016 8:48 pm

adrian05ro a scris:Nu sunt Gica Contra , dar prin prisma experientei de rulotist si a cunoasterii fenomenului , mie imi da tot cu virgula.
Din doua motive : 
1. Peste deal ( ca sa zic asa) , in apropiere de Slanic este un camping aproape identic ca design si utilitati , dar unde pretul este la jumatate . Deci nu cu 5-10-15% mai mic , ci cu 50%.
2. Nici daca la una dintre iesirile cu rulota facem concurs de sudat cu electrozi de 6mm , nu reusim sa consumam curent de 10RON/zi. Ca o paralelea cu un apartament la bloc cu 3camere unde sunt aparate electrocasnice si un aparat de aer conditionat ,si unde platesc in jur de 100RON/luna , iar nu prea iese socoteala . Consumurile de la o rulota sunt poate la 10% din consumurile unui apartament.
Si mai adevarat este faptul ca piata este libera si fiecare isi face pretul dupa propriile socoteli , fara a fi nevoie sa se justifice in fata cuiva.
Dar la fel de adevarat este faptul ca si clientul/consumatorul se gandeste intai la buzunarul propriu. Parerea mea !  Very Happy
Si eu tot in apartament cu 3 cam stau la bloc, am becuri led in toată casa, aparat AC, etc si sub 200 lei/luna nu imi vine curentul !

Bobo2016

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/04/2016
Varsta : 44

https://ro.camping.info/românia/românia-est/camping-forest-mirag

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Camping

Mesaj  adrian05ro Mar Aug 02, 2016 9:33 pm

Bun si asa . 
Nu stau foarte bine la contabilitate , dar la matematica ma mai descurc cate putin .
Apartament 200RON/luna , adica sub 7RON/zi
Rulota                                         10RON/zi
Daca la banii astia clientii se inghesuie la poarta campingului ............... nu pot sa spun decat "Felicitari!" . Jos palaria  Very Happy.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage  Empty Re: Camping Banesti - Prahova in incinta Pensiunii Forest Mirage

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum