RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

4 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Mar Mai 27, 2014 12:20 am

Fiind prima iesire din viata noastra cu rulota, am decis sa o luam usor, sa nu ne indepartam prea mult de Bucuresti iar in urma consultarii mai multor forumuri am ajuns la concluzia ca Iepuresti este locatia oportuna pentru inaugurare. Astfel ca 7,8 si 9 Iunie ne vom afla pe malul Neajlovului in apropiere de Iepuresti. Nu stiu inca auto cu care voi face deplasarea dar rulota se intituleaza Sprite Continental si are nr. de inmatriculare IF-83-GTO. Daca se nimereste careva in zona in perioada respectiva nu ezitati sa intrebati de Gabi. Pe curand
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mai 27, 2014 10:59 am

Salut , GAbi !
O rugaminte am ..... lasa-ti un nr de tel pt.  ca cei care vad aici sa te poata  suna in caz  de....

Multumesc !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  adrian05ro Dum Iun 01, 2014 10:20 am

Salut Gabi ,
In primul rand Bun Venit!
In al doi-lea rand , pune un nr de telefon in semnatura
Daca vremea se mentine cu  tendinta asta de incalzire sa stii ca la Iepuresti o sa fie cam greu cu umbra . Nu exista nici un pom sub care sa te bagi.
Daca este sa ploua , va fi cam greu de intrat si de iesit de pe pajistea aia , asa ca stai cu ochii pe prognoza meteo.

Bafta ! Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Salut Adrian

Mesaj  Gabriel T Dum Iun 01, 2014 9:33 pm

0721.801.150 si 0766.517.614 sunt numerele de telefon la care pot fi apelat (sunt puse si in semnatura). Cat despre vreme... Am tot studiat prognoza pentru perioada respectiva si nu este deloc imbucuratoare in sensul ca se anunta pentru 8 si 9 furtuni in aproape toata tara. Din pacate perioada aceasta este singura in care pot sa-mi iau cumnatul si cumnata cu mine deoarece ei au un program tare ciudat. Si pana la urma daca se "impute" treaba ma intorc pe balta la Branesti sau acasa. Oricum eu sunt un tip aventurier asa ca nu m-ar mira sa povestesc muuuult timp cu prietenii despre prima mea iesire cu rulota  Laughing . Ramane de vazut iar in functie de starea de spirit voi lua o decizie pe moment.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  adrian05ro Lun Iun 02, 2014 4:44 pm

Daca vrei sa stai putin mai departe de "belele" poti incerca sa mergi la Ciocanesti.
Ce-i drept nu este moka ( este 20RON/zi/rulota) dar macar nu ai probleme cu intrarea/iesirea si beneficiezi de apa si curent.
Acolo sunt si cativa nuci sub care poti intra cu masa si scaunele daca soarele este prea puternic.
Vremea se arata super OK acolo pentru week-end
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Mier Iun 04, 2014 7:11 pm

Multumesc Adrian pentru recomandare. Totusi tinand cont de prognoza meteo care se schimba de la zi la zi, cred ca o sa leg rulota de masina, o iau usurel pe DN1 si unde o sa mi se para ok acolo o sa campez. In concluzie rog moderatorii forumului sa stearga sau sa modifice subiectul deoarece Iepurestii ies din calcul. Multumesc inca o data pentru sfaturi.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Iun 05, 2014 10:47 am

daca nu ti  e  departe  vino la Fagaras la LAguna Albastra unde mai vin 50 de rulote , o sa fie cam aglomerat dar  se merita ...

Daca nut i place agitatia  du te la VAlea CErbului sau la Cheia pt ca in perioada asta e f liber si stai linistit... frumos... numai   nu te baga prea  adanc pe pajiste s anu ramai pe acolo daca e terenul moale , deci mai aproape de drum sa nu risti !!

Drumuri bune !

Ciprian
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Joi Iun 05, 2014 4:26 pm

In primul rand multumesc pentru redenumirea topicului. Acum, dupa muuuulte tratative cu gasca am cazut de comun-acord sa plecam pe Valea Doftanei (caci gasca vrea la peste...nah) si daca nu reusim sa ne impacam cu locatia o luam ori in directia Gura Diham ori la Cotofenesti (unde ne-a recomandat Adrian - multumesc pentru telefon). Fiind in minoritate a trebuit sa tin cont de ce doreste gasca asta si pentru ca daca initial trebuia sa plec doar eu cu sotia, au reusit sa se autoinvite inca doua familii dar eu sunt fericit ca voi avea parte de prima ieseala  Laughing . O sa revin cu pareri si impresii. Inca o data doresc sa va multumesc Ciprian si Adrian pentru sfaturi.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Joi Iun 05, 2014 4:28 pm

rectific Ciocanesti nu Cotofanesti
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  adrian05ro Joi Iun 05, 2014 4:29 pm

Eu unul nu am decat ca va urez distractie placuta oriunde va duceti .
Te astept cu poze si impresii de la prima iesire .
Nu uita sfaturile pentru montarea cortului !   Very Happy  Very Happy  Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Joi Iun 05, 2014 4:42 pm

Nu uit. Multumesc.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Iun 11, 2014 5:32 pm

Daca ai fost la Cotofenesti cu Sibiceanu baga ceva poze sa vedem  ,,,,,
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 11, 2014 11:46 pm

La Cotofenesti au facut trial de off-road adventure , nu cred ca au avut timp si de poze . Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:25 pm

Hai sa va povestesc in mare "pataniile" de la prima ieseala. Pe 7 ne-am trezit la 5 dimineata sa pridem loc pe autostrada ca poate se umple  Very Happy . Cum eram doua familii care trebuia sa mergem cu aceeasi masina iar cumnatul are un Mecedes Vito, ne-am hotarat sa legam rulota de Vito si sa conduc eu. Zis si facut. S-au urcat fetele si nepotul in masina iar eu cu cumnatul am legat rulota. Cand sa legam priza surpriza - cumnatul are priza cu 13 pini iar rulota cu 7. Nervi, frustrare, tipete etc. Pana la 7.30 am tot dat telefoane la anunturi cu adaptoare de pe net (ganditi-va cum este sa te sune un tampit la 6 dimineata sa te intrebe daca mai este valabil anuntul si daca te poti intalni cu el). Bineinteles ca nimeni nu a dorit sa se dea jos din pat la orele acelea ca sa ne dea noua un rahat de adaptor (scuze limbajul). Totusi am discutat la un moment dat cu un vanzator care ne-a dat o idee MARE si anume sa dam o fuga in targ la Vitan. In urmatoarea secunda eram in masina mea in drum spre targ. Ajungem la targ si din cele trei standuri deschise la ora aia am gasit si adaptorul. Mandri nevoie mare de noi ne intoarcem triumfatori acasa unde ne asteptau fetele. Cand sa bagam adaptorul constatam cu stupoare ca era mama-mama si tata-tata. Din nou nervi, frustrare, tipete etc. Il sun pe un prieten care trebuia sa vina si el dar cu cortul. Il rog sa treaca prin targ si dupa cateva poze trimise pe telefon, explicatii cum trebuie sa arate pinii etc, ne ia pana la urma adaptorul corespunzator si ni-l aduce. Ne-am pus in miscare la ora 10. Am luat-o pe autoastrada Bucuresti-Ploiesti si ne-am indreptat catre Valea Doftanei. Am ajuns la Valea Doftanei, nu ne-a placut locatia si ne-am intors in Seciuri unde vazusem doua locatii frumoase pe malul raului. Bagam rulota pe mal, o fixam si ne hotaram sa intindem cortul. Pe scurt a durat aproximativ 4 ore sa ne dam seama cum se monteaza tevile si 7 minute ca sa montam cortul. A fost o caterinca maxima pentru cei veniti in zona la gratar care se adunasera ca la spectacol in jurul nostru. Dar am reusit!!! Dupa atat efort am zis sa ne racorim cu niste bere racita in rau. Din pacate nu am apucat sa ne racorim deoarece cei de la baraj au dat drumul la apa, raul s-a umflat si ne-a luat berile. Ce a ramas am racit intr-un lighean. A doua zi ne-am trezit la 8 sa profitam din plin de ziua  libera plus ca baietii vroiam sa mergem la Paltinu sa pescuim. Dupa micul-dejun ne urcam sculele in masina si da-i talpa la Paltinu. Ajunsi pe lac, exact in momentul in care ne pregateam sa aruncam sculele in lac, incepe mare ploaie cu fulgere si trasnete. Noi cu scule de carbon. Ne-am bagat picioarele in el de pescuit si inapoi la locul de campat. Cand am ajuns inapoi am observat ca se umfla raul si cum aveam deja experienta zilei anterioare cand am ramas fara beri, ne-am bagat unul in rau si doi pe mal si ne-am apucat de pescuit sticlele celor din amonte. Captura zilei, 5 litri de bere si 2 de vin. Dupa ce am "pescuit" ne-am apucat de gratar. Gratar pe care l-am facut nu in sange ci in apa deoarece incepuse sa ploua destul de rau. Cu chiu cu vai am reusit sa mancam si gratar iar dupa ce am petrecut aproape toata ziua in cortul rulotei s-a gandit una din fete sa consulte prognoza meteo. Surpriza - ploile aveau sa mai dureze cel putin 3 zile!!! Din acest motiv si din frica de a nu ramane intepeniti pe acolo am luat-o frumusel inapoi spre casa. Cam acestea au fost peripetiile traite la prima ieseala cu rulota. O sa adaug si cateva poze.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:34 pm

Cod:
[img]http://uploadimage.ro/img.php?image=6216_screenshot001_3k07.jpg[/img]
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  adrian05ro Vin Iun 13, 2014 3:34 pm

Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
Pai asa o sa tii minte toata viata prima iesire cu rulota.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:35 pm

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=6216_screenshot001_3k07
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:43 pm

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=7609_screenshot002_shin
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:50 pm

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=1113_screenshot015_zoux
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Iun 13, 2014 3:51 pm

Super tare , inseamna ca v-ati distrat !
Las ca asa se face botezu' !  Smile 

Drumuri  bune colegu si poate ne vedem !

Mai pune -ne poze pt ca vrem sa vedem mai mult !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 3:58 pm

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=5730_screenshot014_p9hdRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=2775_screenshot012_m6adRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=9151_screenshot011_i7xsRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=1723_screenshot010_79w2Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=6964_screenshot009_s8p8Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=0674_screenshot007_l1irRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=0063_screenshot006_78uhRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=6657_screenshot005_qt3gRusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Img.php?image=6185_screenshot003_twth
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 4:00 pm

Sper sa ne vedem cat de curand.
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  cristian57 Vin Iun 13, 2014 5:40 pm

Cea mai tare PRIMA IESEALA. Chiar o s-o tineti minte.
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Gabriel T Vin Iun 13, 2014 10:15 pm

O sa se vorbeasca mult timp de acum incolo in gasca despre peripetiile astea. Eu ma bucur ca nu a fost o ieseala banala  lol!
Gabriel T
Gabriel T

Mesaje : 17
Data de inscriere : 18/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti - Ilfov

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Iun 16, 2014 5:56 pm

Ati fost sus la baraj?  ne mai pui poze , ati  facut  ceva pe acolo plimbari ???
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Rusalii 7,8,9 Iunie   pe DN 1 oriunde  apuc   :)))  Empty Re: Rusalii 7,8,9 Iunie pe DN 1 oriunde apuc :)))

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum