RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DELTA 2013

In jos

DELTA 2013  Empty DELTA 2013

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Sept 10, 2013 1:08 pm

intalnirea a  fost organizata la ponton Diadema  langa Murighiol
 taxa a fost 30 rin de ruloita  pe zi cu curent 

conditiile sunt off dar ai curent si aunde sa versi toaleta  intr un wc " de curte "
apa iei din Dunare sau faci rost pe acolo dela  sateni 

eu mi am adus de acasa 100 L de apa si miau ajuns.
am stat  de joi 5 pana  dum pe 8 sept

Intre 5 si 9 sept. au participat un nr aprox.  de 15 echipaje R.V.-uri  +  cateva familii  cazate la Ponton Diadema Murighiol . 
Joi , dupa ce ne-am  intalnit cu Viorel Grosu la Tulcea , am  continuat drumul pana la Murighol .

La locul de campare am  fost intampinati de colegii veniti cu o zi inainte, care ne-au servit cu peste proaspat prins cu cateva ore in urma …
A urmat organizarea  taberei si o seara  placuta alaturi de prietenii pe care abia asteptam sa-i revedem . NU a lipsit  focul , sau sunetul corzilor de chitara …
Vineri am pescuit de pe mal pe bratul Sf.  Gheorghe in dreptul acelui vas esuat  din dreapta pontonului si dupa cateva ore aveam , ceva rosioara , albitura si biban dar numai “ bucati” de 200-gr  “ palmieri “ ca dimensiune…

La pranz am prajit ceva din ei , la fel si seara.. cu o mamaliguta facuta de nea’ Puiu de la Iasi .
Sambata a urmat plimbarea mult asteptata cu nea’ Vasile  care ne-a dus in lacurile Uzlina , Isac   si pe 2-3 canale spre ghiolul Chiril unde am pescuit cca  2h din barca , dar captura nu a fost pe masura asteptarilor noastre…  Am prins decat tot asa “palmasi “  cam  10-15 buc de fiecare  .
Am pescuit 3 pers din  barca , la undita , iar ca momeala am folosit rama sau  porumb dulce . 

Cu toate astea  s-a strans ceva  , asa ca Dana Predonu a  avut ceva de munca la curatat , iar noi l-am prajit   …a  ajuns pt toata lumea , iar la dimensiunea asta  e f. gustos  la tigaie mai ales “ tavalit” un pic prin  faina …  Wink    e un deliciu .
Plimbarea cu barca ne-a costat  50 ron de pers . Am  fost 5 + nea’ Vasile   si  a   durat cca   1,5 h dus  -  1,5 h intors +  2h  stationare pt.  pescuit in 2 locuri  din care    1  nu prea  a  fost "productiv"  in  zona  de intrare pe un  canal spre Uzlina…
In cealalta parte spre tot pe un canal  la intrare  spre Chiril a fost mai   bine in sensul ca am avut permanent activitate .
Plimbarea pe canale spre aceste lacuri  este o adevarata experienta   de neuitat … am vazut de la nuferi pana la cormorani , berze  si alte specii de pasari .
Pe ici pe colo e pe canale sunt  mai multe pensiuni frumoase unele cu acoperist de stuf , unde se poate manca peste si nu numai  …

Flora si fauna sunt la ele acasa aici  facandu-te sa te bucuri ca toate astea –s  in Romania si la indemana ta ! Pacat ca am stat doar 3-4 zile .
Am mai fost la Dunare , dar ca aici nu e nicaieri de salbatic si de nepoluat … mai ales  ca nu sunt cai rutiere  deloc . 

… voi  continua maine ...  pun si  cateva poze pt inceput 

DELTA 2013  2fvs
DELTA 2013  B4ba
DELTA 2013  752n
DELTA 2013  Qujl
DELTA 2013  Bm4m
DELTA 2013  Qvet
DELTA 2013  Rqii
DELTA 2013  Xk0h
DELTA 2013  Z22n
DELTA 2013  Vcts
DELTA 2013  Nkru
DELTA 2013  Afh6
DELTA 2013  Txts
DELTA 2013  Oh7d
DELTA 2013  Qoqx
DELTA 2013  58y6
DELTA 2013  Oh55
DELTA 2013  1its
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

DELTA 2013  Empty Re: DELTA 2013

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Sept 13, 2013 11:07 am

film facut de Rusu 
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum