RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

+2
arcadie.sandu
LUPU CIPRIAN
6 participanți

In jos

Va interseaza proiectul ? ,,, aceasta locatie...?

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_lcap78%Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_rcap 78% 
[ 7 ]
Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_lcap0%Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_lcap22%Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Vote_rcap 22% 
[ 2 ]
 
Total voturi : 9
 
 
Sondaj inchis

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Ian 25, 2013 6:11 pm

Acest topic ar fi de incadrat la demersuri , dar acolo au acces numai membrii cotizanti , motiv pt. care am decis sa -l creez aici pt. a putea fi vizualizat de toata lumea inclusiv de proprietarul terenului respectiv care este simpatizant Club RV Ro , respectiv dl. Lazarescu Grigore .

Prin amabilitatea acestui coleg forumist, am putea beneficia GRATUIT de un teren de peste 3 hectare langa manastirea Pasarea ce este situata intre Branesti si Pantelimon , la numai 10 km de Bucuresti intr -o zona verde , in vecinatatea lacului Pasarea , mai exact chiar cu deschidere la lac si posibilitate de pescuit .
Gestul sau este unul similar cu cel al lui Nelu Predonu ( vezi cazul Costinesti 2012 ) , adica lipsit de pretentii financiare , singura conditiie ar fi sa pastram locul curat , sa nu facem probleme , scandal in zona etc.. mai ales ca la o oruncatura de bat este si manastirea.
O alta treaba ce intra in atributiunile noastre e sa plantam cateva salcii sau ceva care ar putea aduce umbra mai tarziu ....
Alte pretentii nu exsista ... cel putin in primii 2 ani .. apoi mai vedem .
Locatia nu beneficiaza de curent electric , nici apa , dar putem lua apa de la un vecin sau de la manastire , sau aducem de acasa .
Toti membrii asociati vor putea campa in acest loc gratuit , iar membrii "neasociati " vor fi invitatii nostrii tot GRATUIT , dar cu rugamintea sa participe ori la activitati de plantare ori cu o donatie " verde " adica ceva puieti pe care sa-i plantam .
Oricum treaba o facem impreuna indiferent de "ce culoare de membrii "suntem Smile
Laturile acestui teren aprox patrat sunt :
1- gardul manastirii pasarea
2- lacul
3 soseaua asfaltata ( gard )
4 gardul unui vecin ( proprietatea cuiva )

Accesul pana la locul de campare se face din zona Pantelimon Cora in 10 min , 10 km pe sos catre Branesti si se merge numai pe asfalt direct pana pe locul de campare .

..daca exsista interes , dezvoltam ideea , in cazul in care nu e zapada sau " flescaiala " chiar ma gandeam sa mutam " vinul fiert " de la 16 feb aici .... sau o mai amanam cu 1 saptamana poate e mai cald ...
La aceasta ora terenul nu e pregatit pt campare , are buruieni etc , dar asteapta rulotisti dornici de a pune osu' la treaba ... si aici ma refer la ceio ce locuiesc in zona Bucuresti...
Intra cateva rulote pe la poarta metalica si acum........... pe o zona care e fara iarba si buruieni .

Vrem sau nu ?.. ramane sa vedem daca exsista interes !
Eu am fost in wekend acolo si am facut cateva poze acum cateva zile .
....altele facute vara astept de la dl. Lazarescu .



Am incarcat aceste poze in format mai mic pt. ca la unii colegi se incarca pagina mai greu cand aceasta contine mai mult de 2 poze mari . ( se poate da click pe ele pt marire ).


P.s. Urmeaza sa incadrez aceasta locatie in harta wiki la locatii off camping aici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  arcadie.sandu Vin Ian 25, 2013 8:00 pm

Suntem de acord cu propunerea si pot ajuta la defrisare.bounce

Ceva puieti cred ca pot rezolva.
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Ian 28, 2013 3:26 pm

pai cum facem cumparam puieti sau facem rost " romaneste " ?:
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  arcadie.sandu Mar Ian 29, 2013 9:28 am

Trebuie vazut ce pomi se preteaza a fi plantati (viteza de crestere, perioada de plantare etc) apoi se va hotara cum se va face achizitia lor Laughing (sunt dispus la ambele variante Twisted Evil )
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  Nelu Predonu Mar Ian 29, 2013 10:27 am

Cea mai buna perioada de plantare este toamna, dupa prima bruma. Asta nu inseamna insa, ca nu pot fi plantati pomi si in alte perioade de peste an. In acest caz trebuie avut un pic mai multa grija de ei, respectiv, trebuiesc udati mai des. In cazul nostru, putem incepe plantarea pe la sfarsitul lunii februarie, functie si de vreme.

Pentru o crestere rapida, indicate sunt salciile. In primavara, voi tunde si eu o salcie creata pe care o am in curte si voi putea pune la dispozitie pentru aceasta actiune cca. 7-8 lastari de plantat. Mai bune pentru ce ne dorim si decat salciile crete care sunt mai mult decorative, sunt salciile pletoase. Lastari de salcii pletoase putem gasi in nenumarate locuri, fara a cheltui bani. Cu cat lastarii sunt mai vigurosi (mai grosi) cu atat mai repede se va dezvolta viitorul copac.

Salciile nu sunt deloc pretentioase, daca le dai apa cresc foarte rapid. Tin minte, pe un teren invecinat fostului meu loc de munca, toamna, am iesit cu colegii sa jucam un fotbal. Am gasit 4 pari de salcie pe care i-am batut cu barosul in pamant sa ne facem porti. In primavara toti acei pari aveau lastari.

Salcamul, deasemenea, creste foarte repede, dar din pacate, el nu face o coroana atat de umbroasa precum salcia.

Ca o parere personala, cred ca nu ar trebui plantati pomi fructiferi. Acestia vor atrage musafiri nepoftiti pe terenul respectiv cand noi nu suntem acolo. Am avut experiente neplacute de acest gen.
Nelu Predonu
Nelu Predonu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 64
Localizare : Voluntari-Ilfov

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  arcadie.sandu Mar Ian 29, 2013 10:48 am

Asteptam "cana cu vin" ca poate se mai topeste zapada si putem sa intram sa vedem "ce si cum".
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  grecea cristian Mier Ian 30, 2013 6:49 pm

Eu pot participa incepand cu 11 martie.
grecea cristian
grecea cristian

Mesaje : 5
Data de inscriere : 09/02/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  Iancu Gabi Lun Feb 04, 2013 10:18 am

salut,un mic dezavantaj ar fi ca salcile stiu ca adapostesc cel mai bine tintarii.dar am auzit ca daca faci foc si pui o crenguta de salcie pe jar,sau foc scapam de ei.trebuie sa facem o proba,in schimb ofera umbra,inverzesc repede,cresc repede.
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  cristi nastase Mar Feb 05, 2013 8:37 pm

Felicitari ptr. demersurile facute si multumim propietarului ptr. increderea acordata Smile

Doua vorbe voi scrie : cred ca cel mai sanatos este sa vina colegii cu copacii in ghiveci ,sa nu devina propietar vru"nu ,si sa aplice tactica CUIULUI (a lu" Pepelea )

A doua este cu invitatii ... unde ai facut revelionul ?Embarassed

In rest toate cele bune ,felicitari Ciprian si nervi tari propietarului sunny
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Feb 11, 2013 1:48 pm

sambata mergem pana acolo sa va arat locul ! Smile
plecam 10 min de la Cernica si revenim
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Sam Mar 30, 2013 1:05 pm

Am revenit cu poze de la "locu' faptei" unde tre' sa ne apucam de plantat.
ACESTA ESTE LOCUL DE CAMPARE OFERIT GRATUIT !
Proiectul
La aceasta ora terenul este moale / umed am fost sa vad , trebuie sa fie cateva zile de vreme mai buna ca sa putem intra .
Prima responsabilitate pe care o avem va fi sa tinem terenul permanent curat atat cat putem .
Vom strange si gunoaiele noaste si altele daca va fi cazul. Terenul este inchis si curat acum cu iarba deja tunsa .
Dupa ce plantam pomisorii si ne vedem mai multi acolo , hotaram impreuna daca vreti/ sunteti de acord sa ne implicam mai mult decat atat....

....iata ceva poze de la vizita noastra inclusiv o poza cu Bucataru' alias , Cristi Nastase care a venit deghizat in "comisaru Moldovan" din "Ultimu' cartus " de s-au speriat maicutele de el , au crezut ca e de la garda financiara si controleaza cutia milei ! Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km 20130323092322[/url]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[url=https://2img.net/r/ihimizer/i/201303230942081.jpg/]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 02, 2013 11:26 am

sambata la h 9 mergem acolo sa sapam cateva gropi si punem pomisori .
cine vrea sa ajute sa vina va rog !
facem si gratar dar nyu veniti la pranza va rog veniti la 9 sa ne apucam de treaba .

ma puteti suna daca nu ati mai fost .
cei ce ajuta la acest proiect vor avea prioritate la campare. aici.
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Apr 05, 2013 2:09 pm

Ramane pe maine la h 9 . ne am strans 5 pana acum , masunati daca e

Va pot lasa cheia de la teren pt Paste asta daca ramaneti la Bucuresti 1 mai si Paste ...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Apr 08, 2013 1:50 pm

a fost gasca de cca 20 de pers in 2 zile.
bucataru daca va fi de paste in zona va veni si aici .
Noi suntem la mare atunci dar mai mergem in aprilie in wekend de 2-3 ori pana la 1 mai ... eventual si l apescuit .....
poate chiar wekendul viitor ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Dec 20, 2013 6:04 pm

Azi am fost impreuna cu proprietarul cu dl LAzarescu sa il cinstim pe sefu'  de post de acolo .. NU se stie  niciodata cand avem nevoie de el .

ramane sa revenim in feb la o cana cu vin !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mai 29, 2014 1:08 pm

daca vrea cineva sa mergem pe la Pasarea duminica as merge sa taiem iarba pe acolo sa mai pregatim locul .,....

nu am motocoasa cu disc metalica , dar poate are cineva ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km Empty Re: Teren de campat la "Pasarea" Pantelimon langa Pustnicu - Bucuresti 10km

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum