RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1 dec 2011 la Rasnov cu prietenii CLUB RV

In jos

1 dec 2011 la Rasnov cu prietenii CLUB RV   Empty 1 dec 2011 la Rasnov cu prietenii CLUB RV

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Dec 08, 2011 4:01 pm

Re: 1Decembrie 2011 - 5 ani de CLUBRV-RO - in josul paginii aveti filme proprii !


Inainte de orice descriere Felicitari pt formatia Ziurel!

si pt Cornel Palade caruia in numele CLUB RV daca-mi permiteti ii urez BUN venit intre noi !

Tot el ne-a si cantat si incantat cu prezenta.....

Intr-una din zile am fost, asa cum spuneam intr-o postare anterioara , atat la Expozitia Feroviara la Casa de Cultura din Rasnov ,

AM vizitat de asemenea Pestera Valea Cetatii din Rasnov , care se afla pe drumul catre Poiana Brasov la numai 2km.
Pestera este administrata de o firma privata , care a facut investitii cum ar fiI : drumul catre pestera cca 1000 m in urcare panta 25 grade inclinatie pavat cu pietris + drum coborare pe scari cu mana curenta ( pe lemn ) , iluminare in interiorul pesterii cu leduri ( lumina rece) necesara pt. a nu afecta "metabolismul " pesterii care se pare ca dateaza din MEZOZOIC ( 15 mil ani vechime sau mai mult ).
Pestera a fost "deschisa" de o expolize hidraulica ( presiunea apei ) 1949, moment in care pe Valea Fundata a avut loc si o inudatie ( venita din pestera ) ...
in '54 cativa rasnoveni mai tinerei au intrat in pestera. Aceasta se viziteaza din 2010 ,(tarif 10 lei ) , au fost montate pe langa elementele de
iluminare si ceva cadre de metal ( planseu si laterale ), pt ca vizitatorii sa parcurga un traseu fara a calca sau a deteriora nimic.
Ce este interesant .... ca saptamanal eu loc concerte de 45 min ale Filarmonicii din Brasov in sala mare a pesterii care are o rezonanta si acustica unica .
Fotografiile de interior facute de mine ,nu-s satisfacatoare si inca le mai prelucrez asa ca puteti accesa cateva ale site -ului propriu al pesterii .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... /interior/
exterior
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... /exterior/

album Picasa cu poze facute de noi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... 8277683665

De asemenea alte momente alaturi de membrii CLUB RV la sarbatoarea de 5 ani a clubului
POZA de INTERIOR PESTERA VALEA CETATII din Rasnov ...........................Zona Rasnov-Brasov -BRAN-Rucar.....in general este superba ....din punctul meu de vedere .









LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

1 dec 2011 la Rasnov cu prietenii CLUB RV   Empty Re: 1 dec 2011 la Rasnov cu prietenii CLUB RV

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 22, 2012 12:52 pm

Revin cu cateva poze inclusiv cu Sava care era spion , probabil ca il veti recunoaste intr una din poze....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

noi suntem in dreapta in poza de mai sus


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am primit si fularele si insignele Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

INtalnirea a fost una reusita incepand de la karaoke facut la cort pana la fic de tabara si toate celelalte..... inclusiv plimbarea la Brasov , piscina etc etc....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum