RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

+4
adrian05ro
Raluca Florea
LUPU CIPRIAN
george chirila
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 11:23 am

Dupa Cabana plaiu Foii,spre poteca ce duce spre Varful La Om ,sunt foarte multe locuri de campare ,bineinteles langa paraias .Pentru cei care doresc detalii suplimentare ,sunt ...pe felie !


george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mar 21, 2012 11:47 am

aici merge de campat off in f multe locuri ...- RUSU MIHAI insa mi a zis ca e varza drumu'
e asa ??
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 11:53 am

Da ,intradevar . Drumul este cam " naspa " ,dar cu grija si incetisor-incetisor se ajunge . Locurile sunt de o frumusete deosebita .Se poate merge cu 5-10kmh ,fara probleme !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Lun Mai 28, 2012 5:38 pm

Noi ne pregatim de o ieseala, cam peste 2 saptamani, in zona...ceva poze, detalii ne poate ajuta cineva? Eu una am fost la Plaiul Foii de vreo 4 ori, dar am stat cazata la Cabana Plaiul Foii...asta ar fi prima ieseala cu rulota in zona...
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Lun Mai 28, 2012 5:53 pm

Dupa Cabana Plaiu Foii ,o sa vedeti pe stanga un izvor si urmeaza o bifurcatie de drumuri . Eu am luat-o in stanga si dupa aproximativ 100 de m o sa gasiti cateva locuri de campare chiar langa un raulet . Am impresia ca se numeste Barsa Mica .Am inteles ca sunt locuri de campare si spre dreapta de la intersectia aceea de drumuri ,dar eu nu am fost acolo . Am gasit acel loc minunat langa ...parau si nu am mai plecat de-acolo ( susurul apei se auzea extraordinar )!!!
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Lun Mai 28, 2012 5:55 pm

Multumim George! La intoarcere o sa revin si cu poze
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Lun Mai 28, 2012 6:11 pm

Aveti grija la drumul de acces dintre Zarbesti si Plaiu Foii. Este foarte denivelat !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Lun Mai 28, 2012 7:52 pm

Multumim de informatie! Cunosc drumul...am fost de vreo 4 ori la Plaiul Foii, dar m.am cazat la cabana. Asta e prima ieseala cu rulota acolo in zona.
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  adrian05ro Lun Mai 28, 2012 8:00 pm

Raluca Florea a scris:Multumim de informatie! Cunosc drumul...am fost de vreo 4 ori la Plaiul Foii, dar m.am cazat la cabana. Asta e prima ieseala cu rulota acolo in zona.

te rog sa tii cont de un singur lucru :

una este sa mergi cu bicicleta , motocicleta , sau doar cu masina , si alta este sa mergi cu rulota

asa cum ti-am scris si in PM s-ar putea sa o redecorati interior ; au fost altii care au patit-o inaintea voastra asa ca roata si apa calda au fost deja descoperite si nu are sens sa incercati si voi

cu 5-10Km/h o sa faceti ca timp mai mult de la Rasnov la Plaiul Foii decat de la Bucuresti la Brasov
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Mai 28, 2012 8:55 pm

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty salut

Mesaj  negrea razvan Mar Mai 29, 2012 6:47 pm

Am fost in Plaiul Foii acum 2 saptamani in plimbare doar cu masina si intradevar este foarte frumos dar,nu o sa ma vedeti niciodata cu rulota pe drumul ala ,deci sa aveti grija ca e pacat sa ne stricam casutele.
negrea razvan
negrea razvan

Mesaje : 12
Data de inscriere : 20/02/2012
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Mier Mai 30, 2012 10:14 am

da, stiu ca este cam nasol drumul...dar merita incercat... totusi mergem pt 1 saptamana...eu zic ca se merita. O sa mergem incetisor si cu bagare de seama. Laughing
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 30, 2012 6:46 pm

eu nu as risca nici pentru o saptamana de stat acolo

daca "o ia din loc " mobila din rulota o sa fie mult mai grav decat va inchipuiti ; s-ar putea sa va coste mai mult reparatia decat distractia

aici , noi ne spunem parerile , iar in continuare fiecare face cum il taie capul
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  ionita bogdan Sam Iun 09, 2012 9:02 pm

Eu am montat la loc peretii de la baie. E simpla treaba si cu bani putini ....am facut plaiul foii de cateva ori cu rulota. Drumul e praf dar dupa ce ajungi acolo uiti de nervii de pe drum....asa ca Drum bun. Shocked

ionita bogdan

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/03/2012
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti town

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Lun Iun 11, 2012 10:02 pm

Este de vis laPlaiul Foii...ai tot ce vrei...aer curat de munte , liniste,raul aproape...nici nu.ti trebtuie mai mult...e adevarat ce drumul de la zarnesti la plaiul foii e cam nasol dar s.a mers incet si nu amavut probleme, s.a mers incet...n.am demolat nicio mobila din interior...totul ok...am mers exactunde ne.a spus colegul george...dupacabana am facut stanga...sunt o groaza de locuri de campat...cand am ajuns sambata chiar erau niste grupuri cu corturile...
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mar Iun 12, 2012 1:11 pm

Raluca ,ma bucur ca ti-am putut fi de folos ! Ai gasit si izvorasul care se afla pe partea stanga a drumului ? Cand am fost avea o apa rece ....Drumul tot asa este ? Cu denivelarile alea mici si dese ?Asteptam ceva foto..... Cu bine !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Mar Iun 12, 2012 5:03 pm

Noi suntem crva mai sus de pensiunea 7 Crai...este o poienita superba. Da am gasit si raul, dar aici e pe partea dreapta...intr-adevar este foooarte rece...il folosim pe post de frigider pt bauturi Smile Da, drumul este la fel cum il stiam din anii anteriori...am mers incet, dar s.a meritat din plin! Poze o sa postez saptamana viitoare cand ajungem acasa.
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mar Iun 12, 2012 8:43 pm

Da ,Raluca in acelasi loc am stat si noi . Pensiunea 7 crai o lasi in spate putin pe partea dreapta ,si imediat este poienita pe partea dreapta a drumului ,ca si pazraul de alfel . Cred ca vorbim de acelasi loc . Mai sus este o stana si un loc de depozitat bustenii adusi de pe munte . Putin mai sus se termina drumul si incepe cararea spre varful La Om !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mar Iun 12, 2012 9:06 pm

Sa nu zica vecinu' ca mint

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Piatracraiuluiplaiufoiih

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Piatracraiuluiplaiufoii

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Piatracraiuluiplaiufoii

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Piatracraiuluiplaiufoiie

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Piatracraiuluiplaiufoii
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Mar Iun 12, 2012 9:45 pm

Noi suntem intre stana si locul de depozitat bustenii...tot pe partea dreapta Smile...prin apropiere de unde ai stat tu.
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mar Iun 12, 2012 10:54 pm

Am inteles Raluca. Va doresc in continuare timp frumos si distractie placuta . Astept poze de la fata locului.Numai bine !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 12:14 pm

frumoase peisaje si mari gunoaie pe ele

Pacat !

cred ca inainte sa ajungi acolo ar trebui sa iei legatura cu cei de la "Let's do it Romania !" sa dea o mana de ajutor la salubrizarea zonei
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  george chirila Mier Iun 13, 2012 1:00 pm

Vecine te contrazic putin privind aceasta problema. Fata de alte zone arhicunoscute de rulotisti ,cortisti ,pantofari,traseisti ,manelisti ,forumisti,membrii fondatori ,membrii asociati,etc ,arealul cunoscut ca Zarnesti - Plaiu foii este mult,mult mai curat .Am fost si am vazut personal .Asta nu inseamna ca nu mai gasesti si nesimtiti .Peste tot sunt . Parol !!!
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 1:58 pm

aia cu membrii mi-a placut cel mai tare , dupa care cea cu "pantofarii"lol! lol! lol!
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Raluca Florea Mier Iun 13, 2012 2:50 pm

Tin sa te contrazic adrian, este chiar foooarte curat...nu ma asteptam...
Raluca Florea
Raluca Florea

Mesaje : 19
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti, sector 6

Sus In jos

Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului Empty Re: Plaiu Foii-Zarnesti -Muntii Piatra Craiului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum